Nasza podróż przez etapy budowy łodzi rozpoczyna się od pomysłu/wizji, którą projektant przenosi na trójwymiarowy model 3D, za pomocą specjalistycznego oprogramowania.

Dzięki technologiom projektowym NURBS możemy uzyskać dowolne bryły kadłubów. Musimy przy tym pamiętać, że dla nas ograniczeniem jest materiał z którego budujemy łodzie, czyli blachy aluminiowe. Powoduje to konieczność stosowania w modelowaniu płaszczyzn rozwijalnych/prostokreślnych. W modelowaniu korzystamy również z oprogramowania umożliwiającego tworzenie fotorealistycznych wizualizacji poprzez nadawanie tekstur i operowanie światłem.

Gdy model jest gotowy przystępujemy do wycinania elementów z aluminiowych blach za pomocą wycinarki plazmowej CNC. Dokładność cięcia palnikiem plazmowym HD jest bardzo dobra.
Stosowany materiał aluminiowy (stopy hydronalium) spełnia wszystkie normy UE w zakresie materiałów stosowanych w budownictwie jachtów. Wycinane elementy są znakowane aby ułatwić ich identyfikację oraz przyspieszyć składanie. Montaż na stanowisku produkcyjnym kadłubów odbywa się poprzez wstępne punktowe łączenie i spawanie elementów z blach aluminiowych i profili. Na tym etapie, łączenie blach odbywa się za pomocą automatycznego spawania MIG (spawanie w osłonie gazów obojętnych). Po zmontowaniu wszystkich elementów następuje etap spawania końcowego. Wszystkie elementy poniżej poziomu wody spawane są metodą TIG ze stałą elektrodą wolframową w osłonie argonu. To spawanie zapewnia najwyższą jakość połączeń i szczelność.

Ostatnim etapem tworzenia kadłuba jest renowacja powierzchni zwłaszcza w przypadku, gdy łódź pozostaje niemalowana. Wielu odbiorców chce pochwalić się swoją łodzią i oczekuje, że już na pierwszy rzut oka będzie widać, iż jest to łódź aluminiowa a nie wykonana z nietrwałego laminatu (GPR).

Powierzchnie są szlifowane i satynowane za pomocą materiałów i narzędzi ściernych najlepszych firm. Zewnętrze wykończenie jachtów poprzez malowanie znacząco podnosi walory wizualne naszych łodzi. Oczywiście aluminium nie wymaga zabezpieczenia przed korozją, ale dno łodzi warto pomalować farbą anty porostową. Burty natomiast mogą lśnić według naszych upodobań. To nasi Klienci decydują jakie barwy będą miały ich łodzie. Po naniesieniu epoksydowej warstwy podkładowej, malujemy 2-3 warstwy lakierów poliuretanowych o wysokiej twardości lub lakierów alkidowych o dużej odporności na UV. Wierzchnia warstwa zapewnia wysoki połysk. Powłoki malarskie nakładane są metodą air less, zapewniającą mniejszą emisję pyłów oraz umożliwiającą nakładanie jednorazowo grubszej warstwy powłoki. W wielu przypadkach, zwłaszcza łodzi z wyższej półki, do zabudowy i wykończenia stosujemy drewno i jego pochodne jak: sklejka wodoodporna, lignofol czy płyty HDF. Pokłady wykonujemy z teaku i łączymy z podłożem za pomocą materiałów sikaflex. Nasi stolarze potrafią wykonać każde zadanie.

Ostatnim etapem jest montaż wyposażenia i napędów. Montujemy sterowanie mechaniczne i hydrauliczne. Stosujemy silniki diesla (Vetus, Nanni Marine, Beta) jak i benzynowe silniki zaburtowe (Mercury, Suzuki, Honda, Johnson).

Oczywiście zamontujemy każdy wybrany przez Klienta silnik. Zapraszamy do odwiedzenia naszego zakładu produkcyjnego. Na miejscu, możemy zaprezentować wszystkie nasze technologie i prace oraz odpowiedzieć na większość nurtujących Was pytań.